Program - Przedłużanie włosów

Program dla rzadkich i cienkich włosów

Coco 33 w trosce o Twoje włosy… Program autorski

fryzjer szczecin
Naszą pasją są przede wszystkim włosy, dlatego zrobimy wszystko abyś znowu poczuła się piękną i pewną siebie kobietą.

regeneracja włosów szczecin

 

Standardowa wizyta u fryzjera dla cienkich i rzadkich włosów wyrządza bardzo wiele szkód. Nieumiejętne czesanie, modelowanie, suszenie i farbowanie jest katastrofalne dla włosów delikatnych. Dlatego stworzyliśmy specjalny program, dzięki, któremu każdy klient traktowany jest indywidualnie.

Osoba z włosami wymagającymi wyjątkowej pielęgnacji otrzymuje u nas specjalną kartę programu Chroń włosy. Karta ta ma znaczenie przy rejestracji w naszym salonie, gdyż osobą taką zajmie się wyłącznie expert szkolony w pielęgnacji włosów delikatnych.

Program Chroń włosy to indywidualne podejście do każdej „głowy”:

 

 • Dla każdego klienta zakładana jest „Karta klienta” do której wprowadzane są wszystkie dane, dotyczące problemu włosów
 • Pielęgnacja przeznaczonymi do cienkich włosów produktami
 • Specjalne delikatne mycie
 • Dobór odpowiednich farb
 • Specjalny sposób suszenia i modelowania włosów
 • Dobór odpowiedniej metody ewentualnego przedłużania włosów
 • Dobór odpowiedniego modelu zagęszczenia włosów
 • Specjalne programy regenerujące włosy

Łysienie dotyka prawie 20 % dorosłych kobiet. Bardzo ważną sprawą jest postawienie właściwej diagnozy. Od tego zależy powodzenie kuracji. Jak wiadomo, włosy zwłaszcza dla kobiet, są jednym z najważniejszych atrybutów urody. Ich brak jest ogromnym problemem. Pragniemy pomóc kobietom zmierzyć się z nim i szczęśliwie go pokonać.

jj
Łysienie androgeniczne u kobiet
To najczęściej spotykany rodzaj łysienia u kobiet – 2 na 3 przypadki. Powodują ją zarówno hormony, jak i geny, i objawia się znacznym osłabieniem włosów. Może się ono zacząć już w fazie dorastania, jednak do 40. roku życia nie jest bardzo nasilone.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, u których zdiagnozowano ten typ łysienia wykazują zwiększona wrażliwość na hormon o nazwie dihydrotestosteron (DHT).

Z niewyjaśnionych jeszcze do końca przyczyn DHT wyzwala immunologiczny proces niszczący cebulki włosowe. W efekcie włosy zdrowe – długie, grube, z kolorem, stopniowo zaczynają zanikać, a na ich miejscu pojawiają się włosy krótkie, cienkie, pozbawione pigmentu.

Gen lub geny odpowiedzialne za łysienie androgeniczne to geny dominujące, które możemy odziedziczyć zarówno od ojca, jak i od matki. Może ono pojawić się także u pacjentów, u których nie było takich przypadków w rodzinie. Członkowie tej samej rodziny mogą doświadczać łysienia o różnym nasileniu, ponieważ mają na to wpływ również inne czynniki genetyczne.

Czy to łysienie androgenowe?
Kobiety mogą tracić włosy z wielu różnych powodów. Zanim specjalista postawi diagnozę i rozpocznie leczenie w kierunku alopecji androgenowej, musi najpierw wykluczyć pozostałe możliwe przyczyny łysienia. To m.in.:

 • niedobór protein i żelaza, czyli anemia. Jest jedną z głównych przyczyn łysienia u kobiet, a często pozostaje nierozpoznana.
 • zaburzenia pracy tarczycy. Zarówno niedoczynność jak i nadczynność tarczycy mogą być przyczyną łysienia.
 • farmakoterapia, np. nowotworowa, przeciwzakrzepowa, przeciwkurczowa, przeciw nadczynności tarczycy, antykoncepcyjna lub antydepresyjna.


Poniższe stwierdzenia są pomocne w ustaleniu właściwej przyczyny wypadania włosów.

 • Łysienie androgenowe przeważnie pojawia się już w wieku dojrzewania, 20 lub 30 lat.
 • W typowym łysieniu androgenowym przeważnie nie odnotowuje się nagłego wypadania włosów. U niektórych kobiet dziedziczna skłonność do łysienia może ujawnić się podczas nasilenia się wypadania włosów po porodzie, na skutek wysokiej gorączki czy innych chorób. Ten rodzaj łysienia określany jest telogenowym i trwa przez kilka miesięcy. Zwykle w przeciągu roku włosy całkowicie odrastają, u kobiet obciążonych dziedzicznie pozostaną dużo rzadsze.
 • Łysienie androgenowe jest dziedziczne. Ale trzeba brać pod uwagę nie tylko matkę i ojca, ale także braci i siostry, dziadków, ciotki i wujków z obu stron rodziny.
 • Kobiety dotknięte problemem łysienia androgenowego mają zazwyczaj regularne okresy, normalne ciąże i nie mają problemów z płodnością.
 • Objawy alopecji mogą być wzmocnione niektórymi lekami, a także chorobami objawiającymi się wysoką gorączką, nieodpowiednią pielęgnacją włosów, zbyt mocnym upinaniem, agresywnymi zabiegami, złą dietą.
 • Jednym z sygnałów łysienia androgenowego jest zmniejszanie się gęstości włosów, dlatego np. linia przedziałka staje się coraz szersza.
 • Najbardziej charakterystycznym objawem tego schorzenia jest przerzedzanie się, wyrastanie coraz krótszych i cieńszych włosów. Ich końcówki są zdecydowanie cieńsze niż u nasady.
 • U kobiet z alopecją linia czoła będzie się podnosić, pozostając najczęściej prosta, w kształcie litery M, podobnie jak mężczyzn, którym tworzą się charakterystyczne zakola.

loreal szczecin
7 powodów utraty włosów u kobiet
Wyjaśnijmy na wstępie: kobieto! Jeśli wypadają Ci włosy nie jesteś sama!

Kobiety mogą tracić włosy z wielu różnych powodów. Temat ten jest jednak o wiele szerzej omawiany niż utrata włosów u mężczyzn. W wielu przypadkach można pomimo to zdiagnozować i wyeliminować czynniki stojące za wypadaniem włosów. Sprawia to, że wiele kobiet omawia ten problem ze swoimi lekarzami. A oto najczęstsze przyczyny utraty włosów:

 • Niski poziom żelaza. Niedobór żelaza, niezależnie czy powiązany z anemią czy nie, może prowadzić do utraty włosów. Nie zaczynaj jednak zaraz brać tabletek zawierających ten pierwiastek, gdyż jego nadmiar również jest szkodliwy.
 • Zaburzenia pracy tarczycy. Zarówno nadczynność jak i niedoczynność tarczycy może być przyczyną utraty włosów
 • Niski poziom estrogenu. Wiele kobiet dotyka problem utraty włosów podczas jak i po menopauzie, kiedy spada poziom estrogenu. Pigułki antykoncepcyjne również mogą wpływać na gospodarkę hormonalną co poskutkuje utratą włosów.
 • Zmiany hormonalne po porodzie. Świeżo upieczone mamy mogą odnotować utratę włosów nawet do sześciu miesięcy po rozwiązaniu, kiedy poziom estrogenu powraca do normy. Wbrew pozorom to co wydaje się być zwiększoną utratą włosów jest tak naprawdę próbą regulacji naturalnego cyklu wzrostu włosów.
 • Telogenowe wypadanie włosów. Jest to ogólna nazwa nagłej, tymczasowej utraty włosów będącej rezultatem niedawno przebytego stresu lub zabiegu chirurgicznego, zazwyczaj następująca po dwóch miesiącach od danego wydarzenia. (Zwrot ten może również określać nagłe wypadanie włosów spowodowane innymi czynnikami, jak zmiany hormonalne)
 • Lekarstwa. Wiele leków może poskutkować wypadaniem włosów. Jeśli jesteś zaniepokojony, porozmawiaj ze swoim lekarzem czy są jakieś alternatywne środki.
 • Wysoki poziom witaminy A lub selenu. Zazwyczaj wystarczająca ilość tych mikroelementów znajduje się w multiwitaminach i tabletkach. Tak więc rzadko zdarza się, że mamy ich w nadmiarze.

 

Utrata włosów - główne czynniki ryzyka
Czynniki zwiększające ryzyko utraty włosów:

Geny (dziedziczne tendencje). Jeśli jedno lub oboje twoich rodziców zostało dotkniętych wypadaniem włosów, istnieje znaczna szansa, że dotknie to również Ciebie

Choroba. Niektóre schorzenia mogą przyczynić się do utraty włosów. Są to między innymi zakażenia grzybiczne, zaburzenia funkcjonowania tarczycy lub toczeń.

Wiek. Większość osób zaczyna tracić włosy po 50 roku życia.

Leki. Niektóre lekarstwa mogą powodować problemy ze skórą głowy skutkujące utratą włosów.

Stylizacja włosów. Częste farbowanie, prostowanie lub kręcenie włosów może je znacznie osłabić.

Cena w zależności od wybranego zabiegu.

Zabiegi:


Koloryzacja:

 Koloryzacja - włosy krótkie +strzyżenie+modelowanie (INOA)                 155 zł

Koloryzacja - włosy półdługie +strzyżenie+modelowanie (INOA)              180 zł

Koloryzacja - włosy długie lub gęste +strzyżenie+modelowanie (INOA)   220 zł

Gorące nożyczki (zamykanie włosa wysoką temperaturą)                            55 zł

Sauna z ozonem + ampułka  Lub maska + mycie + strzyżenie                     80 zł

Sauna z ozonem + ampułka  Lub maska + mycie + strzyżenie  w serii 10 zabiegów 650 zł

 

 

 

 

 

    

Odwiedź nas

Coco 33 Beauty Salon
Al. Wojska Polskiego 10/U-2
70-470 Szczecin
tel. kom. +48 508 029 087

tel. kom. +48 795 206 288 (Kosmetyczka)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek 9.00-19.00
Sobota 9.00-17.00

Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright © www.salonkosmetycznyszczecin.com - Salon kosmetyczny Szczecin 2021
Projekt i wykonanie: www.artgo.pl - strony internetowe Szczecin