Sculptra - Kwas Polimlekowy - Kosmetologia estetyczna

SCULPTRA - STOPNIOWE, NATURALNE ODMŁODZENIE NA DŁUGO!

Co to jest Sculptra™?
Sculptra™ to najefektywniejszy, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie widocznie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość twarzy. Zadaniem Sculptra™ jest nie tylko czasowe wypełnienie zmarszczek, ale poprawa struktury skóry oraz naturalny lifting, czyli uniesienie opadających partii twarzy. Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. „chomików” lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra naciągnięta.  

 

Preparat kwasu L-polimlekowego Sculptra® pozwala osiągnąć efekty zbliżone do operacyjnego liftingu. 

Sculptra nie jest tradycyjnym wypełniaczem, to unikatowy stymulator kolagenu. Preparat pozwala wygładzić istniejące bruzdy i zmarszczki a efekty kuracji utrzymują się do 2 lat.

 

Jak działa Sculptra™?
Sculptra™ to stopniowa poprawa wyglądu skóry i stopniowy efekt przywrócenia objętości. Efekt zabiegu uwidacznia się w ciągu kilku tygodni. W tym czasie kwas L-polimlekowy, będący głównym składnikiem preparatu, stymuluje produkcję kolagenu, regenerując i liftingując skórę oraz   tworząc dla niej rusztowanie.

Jak często należy stosować preparat Sculptra®?

W zależności od stopnia utraty jędrności i zaawansowania procesu starzenia skóry twarzy – wykonuje się  od 2 do 4 zabiegów. Zamiast przywracać utraconą objętość skóry z wykorzystaniem materiałów obcego pochodzenia, Sculptra® pobudza organizm do samodzielnej produkcji klagenu. Dlatego też pierwsze efekty pacjent zauważa po 4 – 6 tygodniach od pierwszego zabiegu. Cierpliwość pacjenta wynagradzana jest długotrwałym, bo ponad 2 letnim utrzymywaniem się uzyskanych efektów.

 


Dzięki stopniowemu działaniu Sculptry™ zmiany na twarzy będące efektem podania preparatu odbierane są przez otoczenie jako naturalny efekt wypoczętej twarzy i nie są kojarzone z zabiegiem.

 

Stopniowe działanie preparatu Sculptra™

 

Przed zabiegiem Po 1,5 miesiąca
Po 6 miesiącach Po 12 miesiącach

 

Czy zabieg Sculptra™ jest dla każdego?
Ogólne przeciwwskazania dla zabiegów dermatologicznych to ciąża i okres karmienia, skłonność do powstawania blizn przerostowych, infekcje wirusowe i bakteryjne na twarzy oraz choroby autoimmunologiczne.

 

W jakim wieku można wykonać zabieg Sculptra™?
Badania nad procesem starzenia wskazują, że wszyscy pacjenci powyżej 30 roku życia cechują się różnym stopniem zaniku tkanki tłuszczowej w obszarze nosowo – wargowym, skroniowym i bocznym policzka. Takie objawy są wskazaniem do zastosowania preparatu Sculptra™. Jest to również dobry zabieg dla pacjentów młodszych, odczuwających estetyczny dyskomfort. Aplikacja kwasu L-polimlekowego ma wówczas charakter profilaktyczny i spowalniający procesy starzenia.

 

Jak przebiega zabieg Sculptra™?
Preparat Sculptra™ może być podany wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Terapia poprzedzona jest konsultacją lekarską, w czasie której lekarz kwalifikuje do zabiegu, określa, gdzie należy podać preparat oraz ustala plan terapii.
Zabieg trwa ok. 20 – 30 minut i polega na aplikacji preparatu we właściwe partie
twarzy. Nakłucia, wykonywane cienkimi igłami, są niemal bezbolesne. W przypadku obawy przed dyskomfortem, lekarz może znieczulić twarz przed zabiegiem. Po zakończonym zabiegu, lekarz masuje twarz w miejscach podania preparatu w celu jego odpowiedniego rozprowadzenia.

 

Jakie są wskazania pozabiegowe?
Po zabiegu należy regularnie masować twarz. Lekarz indywidualnie wskaże miejsca masażu i określi jego częstotliwość.
Przez kilka dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i inne źródła promieniowania UV, całościowej krioterapii oraz nie należy korzystać z sauny.

 

Czy po zabiegu Sculptra™ mogą wystąpić skutki uboczne?
Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, aplikacja Sculptra™ może wywołać działania niepożądane takie jak krwawienie, ból, zaczerwienienie, krwiak lub niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Objawy ustępują w ciągu 2-6 dni.
Przed zabiegiem lekarz szczegółowo omówi kwestie związane z bezpieczeństwem aplikowania preparatu Sculptra™.

 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu Sculptra™?
Pełen rezultat widoczny jest po kilku tygodniach od zabiegu. W tym czasie
Sculptra™ stymuluje produkcję kolagenu, regeneruje i liftinguje skórę.
Zazwyczaj, w celu osiągnięcia pełnego efektu, zabieg należy powtórzyć dwa lub trzy razy,  ale zdarza się, że dobry rezultat daje jednorazowy zabieg.
Trwałość rezultatów to kwestia indywidualna, która zależy od stopnia zaawansowania procesu starzenia, predyspozycji genetycznych i trybu życia.  W wielu przypadkach dobre efekty utrzymują się nawet do 25 miesięcy.

Cena: 1200 zł/1ml

    

Odwiedź nas

Coco 33 Beauty Salon
Al. Wojska Polskiego 10/U-2
70-470 Szczecin
tel. 91 433 08 83
tel. kom. +48 508 029 087

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek 9.00-19.00
Sobota 9.00-18.00

Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright © www.salonkosmetycznyszczecin.com - Salon kosmetyczny Szczecin 2019
Projekt i wykonanie: www.artgo.pl - strony internetowe Szczecin