BOTOX - Bezinwazyjne pozbywanie się zmarszczek - Kosmetologia estetyczna

BOTOX- AZZALURE. Bezinwazyjne pozbywanie się zmarszczek

 

Jak działa toksyna botulinowa (botox)?

Ta  silna, naturalna toksyna, hamuje uwalnianie acetylocholiny, która jest odpowiedzialna za przekazywanie impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Botulina, blokuje połączenia pomiędzy zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami, skutkiem czego jest brak skurczów w mięśniu, jego rozluźnienie a w efekcie wygładzenie zmarszczek.

 
Na jakie obszary twarzy jest polecana toksyna botulinowa?

  • zmarszczki mimiczne wokół oczu, tzw. „kurze łapki”,
  • zmarszczki poprzeczne na czole,
  • pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami tzw. „lwie zmarszczki”.

 

Jak wygląda zabieg z użyciem botoxu?

Toksyna botulinowa typu A, jest wstrzykiwana w mięsień przy użyciu bardzo cienkiej igły.  Dokładnie odkaża się skórę a następnie prosi o wykonanie kilku ruchów mimicznych, aby precyzyjnie wybrać miejsce w które będzie wprowadzany preparat. Dawka toksyny (dobierana indywidualnie dla każdego klienta).

 

Jak długo trwa zabieg?

Standardowo, zabieg trwa nie dłużej niż 15 – 20 minut. W trakcie jego trwania zdarza się, że Klient odczuwa delikatne ukłucia, dlatego osoby wrażliwe na ból, mają możliwość znieczulenia miejscowego na około 30 minut przed rozpoczęciem zabiegu.

 
Po jakim czasie można spodziewać się efektów zabiegu?

Pierwsze rezultaty mogą być zauważalne w ciągu 5dni. Efekt końcowy obserwuje się po upływie
3-4tygodni od wykonaniu zabiegu. Rezultaty zabiegu, utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. W tym czasie, skóra odpoczywa a zmarszczki wygładzają się, dzięki czemu twarz wygląda na wypoczętą i zrelaksowaną.

 
Jak często można stosować Botox?

Ostrzykiwanie toksyną botulinową (botox) można powtarzać co 6 – 8 miesięcy, jednak nie częściej, niż co 3 miesiące. Botox jest jednym z popularniejszych zabiegów wśród Klientów, ponieważ daje szybkie i długotrwałe efekty a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.


Przeciwwskazania do stosowania botoksu to:

  • Zaburzenia układu sercowo-naczyniowego i nerwowego.Przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych zawierających substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy(występują siniaki po iniekcji.)
  • Kobiety w ciąży
  • Matki karmiące
  • Osoby biorące leki takie jak: tetracyclina, linkomycyna i inne antybiotyki aminoglikozydowe jak gentamycyna, neomycyna i streptomycyna ( mają zdolność do współdziałania z toksyną i zwiększają ryzyko wystąpienia skutków ubocznych).
  • Choroby płytki nerwowo-mięśniowej np. miastenia gravis
  • Uczulenie na albuminę ludzką
  • Choroby ALS czy choroba Alzheimera

 

Zalecenia przed i pozabiegowe:

Dziesięć dni przed przyjęciem botoksu, pacjenci powinni zaprzestać przyjmowania witaminy E, multiwitaminy, ziela dziurawca i leków przeciwzapalnych. Leki te mogą one zwiększyć ryzyko odrzutu. Po zabiegu przez około 4 godziny nie wolno schylać się, spać i masować miejsc, gdzie wstrzyknięto botox. Po botoksie nie wskazana jest sauna , zabiegi kosmetyczne, solarium, uprawianie sportu itp.

 

Pokaż - CENNIK BOTOX >>

 

    

Odwiedź nas

Coco 33 Beauty Salon
Al. Wojska Polskiego 10/U-2
70-470 Szczecin
tel. 91 433 08 83
tel. kom. +48 508 029 087

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek 9.00-19.00
Sobota 9.00-18.00

Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright © www.salonkosmetycznyszczecin.com - Salon kosmetyczny Szczecin 2019
Projekt i wykonanie: www.artgo.pl - strony internetowe Szczecin